Září 2014

last week before leaving

14. září 2014 v 16:00 | ☼
Tak vám konečně přeji krásný den!

Nebudu si nijak vymlouvat, je pravda, že jsem měla hodně práce, ale hlavní důvod, proč jsem nenapsala dřív je, že mi na počítači nejde přihlásit se na blog.cz. A to bych nesměla být líná a musela bych otevřít noťas a začít tam něco psát :D

Je pravda, že každý den tohoto týdne jsem měla dost na pilno. Hned v pondělí jsem jela na kole do města na osm hodin, na hodinu semináře němčiny, pač další den jsme měli provádět německý zájezd po městě. Pokecala jsem s holkama, prodala učebnice a jela do kauflandu pro jídlo, pač doma nebylo zhola nic. Pak jsem šla na vlakové nádraží zařídit si Inkartu. Zjistila jsem, že vyřízení trvá 3 týdny a tak ji tam pak vyzvedne mamka, naštěstí ji na první cestu nepotřebuju, protože jedu s tetiným přítelem autem. Doma jsem byla celkem rozumně a pak už jsem jen odpočívala.

V úterý jsem jela do města asi v 10 hodin. Šla jsem se zeptat, jestli už mám v bance kartu (neměla) a šla jsem odeslat školné na německý účet. Stejně jsem pak na internetovním bankovnictví zjistila, že tam byla nějaká chyba a musela jsem to posílat znovu. Naštěstí jsem to zvládlaa snad jim to každou chvíli přijde :) Pak už jsem šla do školy a měli jsme to provádění Němců. Skončili jsme ve skupině s naší učitelkou němčiny a tak jsme měli o dost míň práce, protože to vše obkecala ;) My jsme alespoň stihly s kamarádkou a kamarádem pokecat spolu. Pak nás pozvali na oběd do hotelu, kde jsme měli kuřecí řízek a brambory a pak jsem šla ven s kamarádem, se kterým jsem už stráášně dlouho nekecala. To bylo moc fajn. No a pak rovnou na psychologii. Tam to bylo super, byla jsem ráda, že to můžu všechno do posledního puntíku někomu svěřit a někomu kdo mě chápe a ještě mi poradí. Přijela jsem domů a hned v půl 6 jsme měli volejbal a po něm u nás spala má milovaná D. Daly jsme si ve dvou vínko, které jsem dostala k narozeninám a nakonec jsme byly celkem cinklé s psali jsme kamarádovi sousedovi (jejímu strejdovu - ale je jen o pár let starší), ať nám donese z hospody další :D A já už byla připravená, že jí řeknu mé největší tajemství a to o bulimii, antidepresivech apod. A strašně se mi ulevilo a jsem ráda, že to má nejlepší kamarádka ví a vím, že to nikomu neřekne :)

Ve středu jsem nečekaně opět jela dopoledne na kole do města. Šla jsem do školy na jednu hodinu společenských věd s naším (mým bývalým) třídním a pak jsem šla na psychiatrii. Mezitím jsem si v bance vyzvedla kartu a jupí už tam byla! :) Na psychiatrii jsem jí jen řekla, že se mi daří dobře a napsala mi prášky na dýl do Německa. A pak kaufland, něco na sváču a šla jsem s děckama ze třídy sednout do jednoho baru. Suprově jsme pokecali a ani se mi nechtělo domů, ale musela jsem, pač jsem se tak tak navečeřela a šla zase na autobus a jela s mýma holkama (včetně D.) opět do baru posedět a opravdu naposledy se rozloučit :) Naštěstí jsem nepila! :D Dokonce jsme si v devět večer zašly do restaurace na těstoviny se sýrovou omáčkou, špenátem a kuřecím masem a neměla jsem žádné výčitky - byl to náročný den.

Čtvrtek jsem konečně strávila doma. Žehlila jsem, prala, drhla koupelnu a kuchyň, uklízela a balila. A měla jsem toho plné zuby tak jsem se zbytek dne koukala hezky na 2 Socky a odpočívala :)

V pátek jsem jela zase do města ale až ve 2 hodiny. Koupila jsem mamce nové zrcátko, pač jsem jí sice k narozeninám jedno koupila, ale nebylo zvětšovací. A tak si to její nechám. A taky jsem koupila rámeček na fotku našeho dědy, který loni umřel a mamka stále není schopna rámeček koupit. Pak jsem měla sraz s kamarádkou M., poseděly jsme a pokecaly a
rozloučily se. Pak to samé s další kamarádkou A., se kterou jsem v srpnu byla na volejbalovém soustředění. No a pak ještě jednou to samé s T. a pak už se začali připojovat spolužáci a kamarádi a měla jsme další - už poslední :D - rozlučku. Ale nakonec to ani nebylo nijak ve velkém počtu, měla jsem jet domů v půl 11, ale svezl mě o půlnoci kamarád autem :)

No a včera jsem opět žehlila, vysávala, chystala mamce s F. postel, uklízela půdu a pořádně balila! Už zabalím jen fén, žehličku, kosmetiku a pak nějaké drobnosti do batohu k sobě a bude to! A kupodivu, vše se mi tam vlezlo!! :D Ale byla to pořádná makačka, to tam nacpat! Pak 2 Socky, večeře a šla jsem na náměstíčko, kde byly oslavy obce a revival Kabátů. Dost jsem se bavila, nečekaně pila a domů jsem přišla asi ve 2 hodiny. Vstala jsem asi v 10 a zjistila, že mamka i s přítelem už jsou doma, z čehož jsem nebyla nijak nadšená. Ale vše zatím proběhlo a i určitě bude probíhat vpohodě, měl jsem strach ze stresování, balení apod., ale ne.. a i kdyby já too překonám! :) Teď se jdu ještě rozloučit s kamarádkou a večer si dám pohodičku u 2 Socek a budu se psychicky připravovat :) No a v zítra v 5 ráno autobusem do Brna a z tama autem do Německého Ambergu na intr. Snad budu mít čas a ozvu se i z tama, jak se mám a co všechny ty nové věci, intr, němčina, noví lidi, učitelé, škola, město... Jsem zvědavá a taky se těším, že tam budu mít svůj klid.. němčinu už se učím a snad mi to půjde a něco budu rozumět :) A co vy a škola?

Tak já utíkám, mějte se krásně ♥

fitspo♥

love ♥


goodbye party

7. září 2014 v 19:58 | ☼
Ahoj!
Přeji hezké pěkné odpoledne ;)

Takže zase jsem se od středy neozvala.. tak co bych vám pověděla..

Ve středu večer jsem byla sama doma a protože jsme měli dost věcí v ledničce, snědla jsem něco navíc. Ale to by ještě šlo. Jenže potom ve čtvrtek jsem od rána jen leželi v posteli a koukala na 2 Socky a u toho jedla a jedla a jedla.. odpoledne jsem jela do města a tam jsem si koupila siestu.. tatranku a tak to pokračovalo až do večera, kdy jsem jedla i sýr, buchtu, sušenky.. Ale nebylo to nárazově v jednu chvíli, ale stále jsem neměla dost. Ale zvracet jsem nešla. Nevím, co je horší. Ale příčina je mi jasná. Stres a problémy doma - mamka a tak. Ta mi ve středu oznámila, že jedou v pátek na dovolenou do Itálie na celý týden. Takže poslední dny, kdy jsme před mým odjezdem mohly být spolu a ona tu není. No tak co už, alespoň mám svůj klid a udělám si na vše čas (včetně běhání!). Co se týče jídla, 1x vařiené denně + povoluju si tmavé pečivo. Nastolila bych si detox, ale má to cenu, když za chvíli budu na intru a budu tam jíst jejich jídlo?

No ale v pátek jsem už věděla, že to musí přestat, pač večer jsem měla oslavu narozenin s holkama ze třídy. A tak jsem díkybohu jedla správně! A bylo to skvělé :) Skvěle jsme se s holkama pobavily, pokecaly si a popily.. a pak jsme pokračovali ke kamarádovi na jeho oslavu. Což byla možná chyba. I když to bylo vše fajn, tak jsem do sebe lila kdoví co a o tom raději pomlčím. Alespoň u nás spala Kačka, tak to byla sranda a i po ulehnutí do postele ve 3 hodiny dnešní krušné vstávání nebylo tak krušné. I když dobře mi zrovna nebylo! :D No a v sobotu znova znova! V půl 5 jsem šla na fotbal, v 8 do města, do kaufu pro zlevněná frisca a na 22 hodin jsme měli zamluvenou opět tu místnost v baru, kde jsme slavily v pátek a tam rozlučku s holkama, která dopadla nad mé očekávání a užila jsem si ji na 200%, doma jsem byla v 6 ráno a v sobě hora vína a melounové.

A dnes celý den jen odpočívání, 2 socky a táák. V jednu se akorát stavila na třičtvrtě hodiny Kačka, pomohla jsem jí s taškou na bus a rozloučily se. Další setkání pravděpodobně v listopadu na ples naší (teď už i mé) bývalé třídy.

Už se mi to jinak krátí.. tento víkend skončí a mám tu poslední týden před odjezdem. Vyrážím v pondělí 15. 9. v 5 ráno a jestli se už těším? Celkem ano. Těším se na nové prostředí, lidi, němčinu, svůj klid (snad budu mít vlastní pokoj!), pořádek a taky sport :) Taky bych se měla začít učit nějaká slovíčka :D Příští týden bude ještě celkem náročný, musím každý den kromě čtvrtka jezdit do města (na koleee! - snad bude hezky), pondělí prodávat učebnice a taky za spolužáky, úterý a středa psychiatrie a -logie a v pátek si vyzvednout kartu k účtu a zaplatit školné do Německa. Už ať to mám :) Jinak táta už je obeznámen s tím, že peníze od teď posílá na můj účet - paráda - a mamka mi hned v pondělí pošle na účet stipendium.

Tak ať vše vyjde! (Hlavně prosím jídlo!) A co je nového u vás?

fitspo ♥bye ♥


new in!

3. září 2014 v 20:09 | ☼
Tak jsem tu opět.. snažím se dodržet svůj slib a psát častěji :)
Od středy do včerejška jsem byla na venkově u mamčiného bratrance, kde jsem pracovala v obchodě s potravinama. Moc lidí tam nechodí, takže jsem spíš uklízela a když už jsem vše měla, koukala jsem na notebooku na Once upon a time in Wonderland (dokoukáno!) a na 2 Socky, na což teď koukám a budu pokračovat v Německu. Včera mamka přijela do vedlejšího města k holičce, já tam přijela, šly jsme za dědou na návštěvu do domova, za babičkou na oběd (která zase stresovala, pač jsme chtěly jít jendou za sto let do restaurace) a pak pro nás přijel mamčin F. a jeli jsme domů. Něco jsem snědla a v půl 6 už jsem vyrážela na volejbal. Včera mě opravdu konečně bavil! Pak jsem došla domů, dala si vanu, trochu pouklízela a hlavně si vše nachystala na dnešní výlet do města.

V osm jsme s mamkou vyrazily. Šly jsme na úřas, do české spořítelny zřídit konto a pojištění, pak ještě zdravá výživa -datle a tofu, drogerie a nákup do Německa, papírnictví, nová bunda, gumáky a peněženka (♥jupí! musím si udělat radost z výplaty♥) a pak kaufland a hromada jídla, c čehož většina byla ale pro mamku, pač s F. odjíždí v pátek na dovolenou do Itálie. Ano, takže poslední týden, kdy jsem doma mamka jede do háje! Supiš. No ale spokojeně můžu říct, že pojištění mám konečně zřízené! Co se týče účtu, už jen stačí aby mi přišla karta a já tam hned vložím peníze a pošlu je na účet k zaplacení školného v Ambergu. Pak jsem volala na ministerstvo školství, kam mám poslad jednu žádost a ochotný pán mi vše vysvětlil, tak to zítra pošlu :)
V jednu jsme byly doma, přijel hned pán, aby kouknul na můj ntbk a hned si ho odvezl, pač je tam prý asi vir. Tak to brzo! Ale do pátku ho snad už budu mít. No pak jsem si uklidila, daly sjme si oběd a šly spát. Teď jsme právě zálohovala všechny data v telefonu a musela ho resetovat (obnovit tovární paměť), což mi poradil pán v opravárně, když jsem se ptala co mám dělat, když se mi x krát rozmnožily všechny fotky. No a teď pohoda u TV a mamka s F. by měla brzo přijít.

Zítra jedu zase do města (moje milá D. mi půjčí kolo) a koupím si duši na kolo, abych příští týden mohla ny psychiatrii a -logii, do školy, pro kartu atpod jezdit na kole a ne utrácet zbytečně za bus. Snad jen na to bude počasí!! :) Zítra jedu na kosmetiu a obočí a možná sednout s kamarádkou a večer jen tak trochu slaví mamka narozky v hospodě.. a v pátek už odjíždí do It. A já tu budu mít volníčko.. V pátek slávím s holkama ze školy a v sobotu fotbal a pak solava z holkama od nás z vesnice.. to zas bude víkend :D Ten první den se nesmím moc opít, ať to pak zvládnu! :D

Mějte se krásně ♥
Jak vám to jde ve škole? :P

fitspo ♥6ksfashion: White Lace T-shirtFigure-hugging Trousers

6ksfashion: Feminine Styles
vegan-sophistication: Raw Vegan Raspberry Acai Banana Ice Cream

Bye ☼