Listopad 2014

don't fall down again!

19. listopadu 2014 v 17:53 | ☼
Tak konečně jsem se zase vrátila. Už od víkendu si slibuju jo, už napíšu na blog a furt nic. A dnes jsem se k tomu konečně dokopala.

♥ práce ♥

Minulý týden byl hodně náročný. V pondělí jsem měla první zkoušku v práci a od té doby jsem tam byla denně každý večer,zhruba od 19hod. do té doby, než jsem měla něco jako večerku (musím být v 22:30 na pokoji). No a pak přišel víkend a já i v pátek i v sobotu byla na noční 19:00-5:00 druhý den ráno. Ano, bylo to dost náročné a byla jsem pak "trochu" unavená, ale stálo mi to za to, protože o takové výplatě jsem si ani nesnila a k tomu jsou tam opravdu super lidi! Jsem tak ráda, že se mi tak poštěstilo a mám práci zrovna tam. Je to Shisha bar - což znamená normální bar a k tomu si (téměř) každý objednává vodní dýmky (shishu) :) Všichni spolupracovníci jsou na jedničku a já se těším, jak se tam budu vracet.

♥ škola ♥

Tento týden jsem tam zatím ještě nebyla, ale včera jsme tam chtěli jít jen tak sednut a bylo tm zavřeno - policajti tam měli zátah.. tak doufám, že bude vše vpohodě. Co se týče školy, tak minulý týden jsem obrečela šestku z francouštiny, i po několika hodinách strávených nad sešitem, ale nakonec nám všem Čechům známku vylepšila, pač je to pro nás ještě 2x náročnější a tak mám čtyřku. Což je mimochodem dobrý! :D Jinak jsme minulý týden psali biologii, výtvarku a sozialkunde a tak jsem zvědavá, co dostanu. No a tento týden jsem byla zkoušená z fyziky! Vůbec jsem to nečekala a neučila se a dostala jsem dvojku!! Má zatím nejlepší známka, jsem šťastná jako blecha!! :)

♥ výlety ♥

Minulý pátek jsme byli v Beyreuthu společně s ostatními Čechy, kteří přes tuto naši organizaci studují v Německu. Původně jsme se netešili a mysleli si, jaká to nebude nuda, ale vůbec to tak nebylo. Byli tam fajn lidi, seznámili jsme a zažili spoustu srandy. A dokonce se domluvili, že 13. prosince pojedeme višchni společeně na vánoční trhy do Nürnbergu :) A protože musíme občas i vyrazit za kulturou, dorovolně jsme se přidali k programu naší školy, kdy se jezdí 4x v roce do divadla/opery nebo podobně. A první představení bylo toto pondělí právě v Nürnbergu a hráli Sluha dvou pánů v moderním pojetí a mně se to moc líbilo a neylo to zase tak hrozné na porozumění :)

♥ jídlo ♥

No a teď asi to nejdůležitšjší. Ano, je to pro mě nejdůležitější, protože je to největší věc v mém životě, která rozhoduje o tom, jestli se cítím dobře, nebo ne. A teď právě ne. Přibrala jsem další kilo a říákm si, že jestli to tak půjde dál, za chvíli budu vypadat jako před dvěma roky, kdy jsem začala radikálně jíst jen raw-vegan stravu. A nejraději bych to udělala znova, protože vím, jak dobře jsem se cítila, když jsem byla hubená, jak se mi osvítilo, všechno mě bavilo.. a teď? Jenomže mi to nějak pořád nejde. Společné obědy, snídaně, večeře na intenátu a věci, na které jsem si zase už navykla :/ Chci to změnit! Ale právě dnešní snídani jsem se nenajedla vůbec málo a teď mám zaprvé výčitky a za druhé mi není vůbec dobře a mám chuť jen sedět celý den v posteli. Taky mé depresivní náladě trochu přispělo (kromě deštivého počasí) i to, že jsem od pátku nebyla běhat. Pátek i sobota to mělo důvod, protože jsem naprosto neměla kdy a pak jsem byla po noční.. v neděli jsem si řekla, že si ještě pořádn odpočinu.. v pondělí jsme byli v divadle, takže zase nebylo kdy.. a včera už jsem mohla! Ale nešla.. Ale dnes se to změní! A všechno! Už to takhle nechci. A ano, ještě jsem zapomněla říct, že mi minulý týden bylo z toho stresu stále zle a co se nestalo? Vyzvracela jsem večeři. Nebylo to nijak plánované prostě šup a bylo mi najednou lehčeji. Držte mi palce.. prosím! Nechci se vrátit ani k bulimii, ani k nadváze. Bohužel jsem si nějak oblíbila kafe a k tomu dezert. V sobotu jsme měli společně s kamarádem krásný den v obchodech a pak šli na kafe.. a od té doby jsem na to měla znova chuť. A to smaé to bylo v Beyreuthu, před divadlem v Nürnbergu, včera ve města, po hoře vánočních (i nevánočních) nákupů. Ale mimo jiné jsem si aspoň udělala radost prstýnkem a náhrdelníkem k šatům na ples a podprsenkou (vše H&M) :) A proč tedy vlastně dnes konečně píšu? Protože v Bavorsku je svátek a tak nejdeme do školy a mám den volna :) Kerý jsem na jednu stranu potřebovala a na druhou nechci upadnout do "pokojové" deprese..

Drže se a mějte se ♥

full week

9. listopadu 2014 v 15:38 | ☼
Ano ano, konečně se zase hlásím zpět! Chtěla jsem už minimálně 4x v týdnu, ale nikdy na to nějak nezbyl čas. Až teď, když jsem si to napsala na seznam jako must do ! :)

Celý školní týden uběhl dost rychle. Měla jsem strach, že po prázdninách se do toho sběhu budu pomalu dostávat, ale bylo to přesně naopak. Jak jsem se těšila zpět, tak jsem si hned každou minutu dne užila a dobře využila. Tohle bych o mém životě v Česku říct nemohla a za to jsem moc ráda. Ano, možná se trošku honím a furt něco dělám, spěchám, snažím se být lepší a lepší, zhubnout, lépe jíst, dostat skvělé známky, moc si neodpočinu.. a co? To jsem prostě já. Moc dobře vím co příjde, když zlenivím, sedím v pokoji a spím nebo podobně.. příjde nuda, splín, k tomu jídlo, jídlo a jídlo a jsme zase tam kde jsm byli ;) A proto si snažím moc nepřipouštět, že si toho možná beru na hlavu opravdu až trošku moc. Beru? Nevím, zatím žiju. A užívám se to. A proto ne, ještě se nezastavím.

Je pravda, že chvilkama jsem toho už v týdnu měla dost. Ale to většinou je jen ve škole, protože je to opravdu tak náročné, každou hodinu myslet, mluvit, překládat a to všechno v němčině. A pak ve francouštině! Ještě horší :D Kromě obvyklé školy mi večery v baru přišly tentokrát fajn a celkem jsme si se všema pokecali. A v úterý jsme společně s Ríšou (jediný Čech, který není od nás, ale z Plzně a poznali jsme ho až tady a momentálně je skoro něco jako nejlepší kamarád, pač spolu denně v skoro každém předmětu sedíme) byli ve městě a ptali se (opravdu!) všude kde to šlo na práci! Každá kávárna, restaurace, hospoda, obchod s jídlem, obchod s oblečením. A nechali jsme asi 7x naše čísla a do dalšíh 5 obchodů mám donést žádost o práci :) Cool! Ve středu se stala cellkem zásadní věc a to, že mě opustila má spolubydlcí. Přešla na jinou školu kvůli problémům s učiteli apod. Takže teď mám pokoj pro dva jen pro sebe :) Zatím! Protože náhodou kamarádky spolubydlící taky odešla z rodinných důvodů a tak teď možná budeme bydlet spolu. Což je fajn protože ji mám asi nejradši tady. Ale být sama je taky fajn.. trochu dilema :D Věc, která mě dostala byla šestka z francouštiny (nejhorší známka). To mě opravdu moc mrzelo, dokonce tak, že jsem se rozbrečela před učitelkou.. ale co. O to víc, se teď snažím a učím! Ale hlava mi to prostě nebere, když se učím nejvíc z nás tří v naší třídě a pak mám nejhorší známku. Takže dnes asi 2 hodiny u francouštiny a hodlám pokračovat. Ve středu byla na večeři "sranda," protože jeden s kluků se doost opil a to co předváděl bylo všem vyjma mě k smíchu. Ale mě spíš k pláči. A do toho mi řekl nepěknou věc, když jsem mu chtěla pomoct, ve smyslu kdo se o to prosil. A to jsem ho brala jako někoho zvláštního, koho chci poznat.. a teď už si tím nejsem tak jistá. Ve čtvrtek jsme měli super volejbal a doufám, že to tak bude pořád :) No a kromě pondělí jsem byla ve škole buď s jedním z Čechů a ve čtvrtek dokonce sama, protože byli nemocní. Ale nebyl to žádný problém, aspoň jsem se víc sblížila s ostatníma :) A to mi tento týden přišel jako žádný výjimečný a nakonec se toho stalo až až.

Víkend byl tentokrát dost (k)rušný. V pátek jsme šli se dvěma spolužačkama a dalšíma holkama na koncert naší jiné spolužačky. Nebyl to sice úplně můj šálek hudby (punk/rock), ale nebylo to špatné a hlavně když je dobré pití a dobří lidi, zábava je vždy :) No a v sobotu jsem si myslela, že budeme mít jen poklidný večer u filmů a nakonec z toho vzešla flaška Jaggermeistera, "chlastací" hra a pak "výlet" do Shisha baru (podnik, kde nabízí vodní dýmky). Nakonec jsme tam asi do jedné zůstali společně jen s naším "Plzeňákem" R. a Němkou (která jediná zůstává o víkendech na intru) původem z Ruska - Annou. A bylo to moc fajn! :))) A dokonce jsem si už na pondělí domluvila pracovní zkoušku. Z toho jsem strašně nadšená a doufám, že vše půjde jako po máslo a já brzo vydělám nějaké penízky :)

Dnes uklízení, učení, psaní motivačních dopisů s A. k žádosti o práci do H&M, Tom Tailor apod., pak oběd, běh, trocha posilování (ta trocha, protože fitko je zamčené a já musím cvičit na pokoji - zuřím!) a teď sprcha, Once upon a time a pak opět francouština a angličtina. A večer v 19h. máme společnou večeři se všema z intru + s jejich rodičemi.

Tak a co nového u vás??

fitspo♥rawmanda: Now that it’s transitioning to fall here in DC, I am loving the colors in nature and feeling so inspired! Experiencing four seasons is a blessing 🙏 This cozy breakfast bowl by @healthyfreshfood is exactly what I need! In fact, everything Maxi posts is healthy and gorgeous! @healthyfreshfood 🍃🌾 http://ift.tt/1vXiTTD
Hey ♥

2. příjezd do Německa

2. listopadu 2014 v 19:11 | ☼
Pozdrav z Německa!

Ano ano, jak jsem si řekla, tak taky dělám a snažím se psát častěji a proto první věc, u které hned po příjezdu relaxuju je nový článek :) Takže včerejší oslava byla fajn. Mohla být rozhodně lepší, kdybych dnes nemusela odjíždět do Německa, protože bych mohla pít a zůstat tam dýl a tak bych se víc bavila. Takhle jsem jen obsluhovala a někde běhala a moc si to neužila.. ale i tak byla sranda. Ale byla jsem z toho rychle unavená a šla jsem domů už o půlnoci. A abych nezapomněla, ještě předtím mě chytla nějaká blbá nálada a tak sjem se zase cpala.. cukroví, chlebíčky a tak :/ Jen ten pocit, ten vážně nechci zažít! Být ve společnosti, tvářit se šťastně a přitom se užírat zevnitř! Hnus!

No dnes jsem teda vstávala v sedm, vše jsem si dobalila, uklidila, nachystala si jídlo a ostatní na cestu a v 8 vyrazila na vlakové nádraží. Ano, žádný odvoz, žádná pomoc, prosztě jsem si šlapala 2 kiláky do kopce s tím extra těžkým kufrem.. super podpora ;) No ale jinak přestupy šly všechny jako po másle a dokonce ve vlaku z Prahy do Schwandorfu jsme si přisedli do kupé ke dvoum Číňanům (pracují v USA) a to jsem měli opravdu štěstí! Celou cestu jsme si totiž povídali o české, německé, čínské a taky americké kultuře, náboženství, jazyku, lidech, přírodě, městěch, politice apod. a bylo to jedním slovem SKVĚLÉ! :))) Dokonce jsme si vyměnili jména kvůli FB a udělali si společnou fotku :) A teď už je jen asi bohužel nikdy neuvidím..

Do Ambergu jsme vysotupili do značné mlhy a taky tmy. Vláčeli jsme se s kuframa až (pěknou dálku) ke škole, pak je vytahali do třetího patra a pak jsem si konečně spokojeně vybalila! Nic jsem asi nezapomněla, jen jediná věc mě trápí a to, že nemůžu najít kapky do nosu :D Což je pořádný pech abyste věděli, pač se mi občas z ničehonic zacpe noc a nemůžu se ani nadechnout. Uklidila jsem, dala si KONEČNĚ sprchu♥ a teď se nachystala na zítřek do školy (možná si večer ještě přečtu fyziku-matiku, ze které máme být zkoušení), koukla jsem na FB a asi si půdu lehnout. V 20:30 máme zkoušku našich "tanečních" na bavorské slavnosti. Jen škoda, že mj taneční partner je teď na 3-týdenním pobytu v USA, tak snad někoho splaším, ať to aspoň jeden z nás nezapomene :D

Mějte se krásně ♥

inspo ♥

4