Prosinec 2014

fotka sem..

29. prosince 2014 v 13:51 | ☼
A protože jsem už x x x x let nepřidala žádné soukromé fotky...

procházení vánočních uliček v Bonnu :)

dokumentace před usednutím k štědrovečernímu stolu :)

Štědrovečerní stůl..

25. vepřo-knedlo-zelo a já něco zdravějšího :)

napadlo i trochu sněhu :)

návštěva koníků :)

dezert k čaji :)

a jídlo!

zajímavý dárek k vánocům ala "kvetoucí" čaj :)

a dnešní ovesná snídaně :)


povánoční post

29. prosince 2014 v 12:58 | ☼
Tak vám přeji příjemné povánoční odpoledne..
Konečně se blog.cz umoudřil a nebo to bude možná taky tím, že jsem na jiném PC a na jiném internetu, ale každopádně už mi konečně funguje formátování :) Takže semůžete těšit na fotky apod :)

Jak jste si užili svátky? Jste rádi, že už jsou pryč nebo ne?
Já vcelku ano! Vezmu to popořadě :) 23.12. jsem přijela vlakem z Ambergu do Bonnu k mé tetě, kde jsme plánovali, i s jejím synem D., strávit Vánoce. Těšila jsem se na nic nedělání a sedění u televize a to se mi taky splnilo. Ale k tomu ještě samozřejmě obžerství. Takže jak jinak, nálada u bodu mrazu a pravděpodobně 5 kilo nahoře. Nechci se ani vidět. Ale teď se ze všech sil snažím tak nepokračovat a jíst málo a zdravě. V rámci možností..

remember to check out these awesome fitness blogs! http://fitforthecitylove.tumblr.com/ http://fit—healthyhappy.tumblr.com/ http://happyeveractive.tumblr.com/ http://pocketfulloffitness.tumblr.com/ http://healthy-mind-for-a-healthy-body.tumblr.com/ http://newfittieforlife.tumblr.com/ http://fitxandxfab.tumblr.com/ http://fit-fresh-inspired.tumblr.com/

st 24. - Štědrý den
..jsme s tetou celé dopoledne rozváželi jejím známým balíčky s cukrovím, jako vánoční dárek. Což bylo celkem náročné, pořád do auta, z auta, najezděné kilometry apod. Zbytek dne už jsme si odpočinuly u pohádek a povídali si (a jedli). No a v 18 hodin sjme usedli ke štědrovečerní večeři a dali si bramborový salát a řízek. Já si dala dušeného lososa, ale nijak mě churí neuspokojil a tak co? Vzala jsem si po nevím jak dlouhé době maso! Kuřecí řízek. A již teď vím, že mi to za to nijak nestálo a že ho rozhodně nebudu dál jíst. No a pak večer ještě hora cukroví - fuj! Alespoň jsme se kolem 22 hodiny šly projít a kouknout ke dvěma kostelům (evangelický a katolický), kde se ale stejně nic nedělo. Takže letos žádný kostel, bohužel.

čt 25.12. - 1. svátek vánoční
Vše bylo zavřené a my proto opravdu celý celičký den jen seděli doma, jedli, koukali na televizi a jedli. Stáhli jsme si nějaké ty české pohádky a večer jsme většinou koukali na německé televizi na pohádky ala Shrek, Madagaskar apod. A taky na poslední díl Harryho Pottra, který mě nikdy a nikdy nepřestane bavit :)

pá 26. 12. - 2. svátek vánoční
Díkybohu nějaká změna! Zavolal tety kamarád, jestli bych jim přišla pomoct do práce, do jejich restaurace. A já celá nadšení samozřejmě chtěla a jela. Byla jsem tam jen 4 hodinky přes obědy, kdy tam bylo opavdu extra narváno a práse bylo jako na kostele. Ale spoň se člověk nenudí a navíc? Práce šlechtí! ;) A je to rozhodně pravda, nebo alespoň u mě to tak funguje :) Nakonec jsem dostala svých 40 euro a dokonce od jedné paní 10 euro Trinkgeld :) No a pak už jsem byla zbytek dne vcelku unavená a tak jsme jen seděli (výjimečně) u telky (a jedli). Ani nevím, kdy jsem jedla moc, kdy nejvíc apod., protože každý večer byl jen jeden velký cheating :( A dobře, to bychom přežili, ale když jíte a jíte až dokud vám není zle, že už ani nemůžete :/ Celá já.

so 27. 12.
Byla sobota a konečně po dovu dnech zavřených obchodů jsme mohli někam jet! A samozřejmě jsme jeli a to ještě před snídaní, protože jsme už měli "vyžranou" domácnost :D A naštěstí jsem ji nevyjedla jen já, ale i tety syn, který je na tom podobně jako já a jen jííííííí a jííííí. Takže k snídani 2 croissanty, kafe (kterého piju zase 2x víc nže bych chtěla a potřebovala) a pak ještě chleba se sýrem, zelenina.. no hned od rána do plnosyta. No a v poledne jsem tetu (tak trochu) přemluvila a jeli jsme do města, protože já už měla seznam, co bych si ráda tak například v H&M koupila. Takže tričko, mikina, guma na drdol.. pak pastelky, pouzdro, suchý šampon, šampon na mastné vlasy, kulma a to je asi vše. Spokojená :) Až na sálovky na volejbal, které jsem stále ještě neulovila :(

ne 28.12.
Konečně skvělý den. Konečně trochu sněhu za okny. Tak zaprvé, (téměř) žádné obžerství! V poledne jsme všichni jeli na výlet! Do malého městečka v horách (SNÍH!), kde teta kdysi pracovala. Hezky jsme se prošli ( i v té ukrutné zimě - tj. pro mě - 5°C :D ), zašli si do jezdecké restaurace na Glühwein (svařák) s dezertem, potom do druhé restaurace na kávu (zase) a další dezert. Ale měli jsme s D. oba jen napůl, takže to nebylo žádné přejídání :) No a pak jsme se projeli ještě do jiné vesničky, další procházka a tentokrát oběd/veřeče. Já si dala malý zeleninový salát s tuňákem a k tomu ještě americké brambory. Ale to není taková hrůza. Až v 17 hodin jsme byli doma a udělali si už jen rodinnou pohodičku u TV. poprvé jsem se (zase tolik necpala. I když jsem měla k televizi pomelo, přesnidávku (a pak bohužel ještě kus čokolády) furt to bylo v normě.

po 29.12.
Konečně pondělí, všední den :)))) Vstala jsem, dala si ovesnou kaši, protože jsem si koupila vločky. Ale nejraději bych samozřemě zcela ideálně jedla VEGAN. Teta jela na pár hodin do práce a já začala vysávat celý byt, vytírat kuchň, umývat nádobí a konečně jsem se dostala k postování nového článku!! Třikrát hurá!!!! Konečně jsem se ze všeho vypsala :) Teď budu ještě hezky koukat na instagram, pinterest a věci, které pohladí mou duši a taky myslet na P. Samozřejmě, píšeme si denně a 5.1., když přijedu do Ambergu u něj budu spát. A pak už 6. příchod na intr a 7. škola školička. Nový rok 2015 a rok ÚSPĚCHŮ! A #cleaneating & #fitness ! ♥ Už teď hora předstevzetí, jak jinak ;) No a dnes ani envím, co máme dál v plánu, snad ještě někam vyjedeme do města a nebudeme jen sedět doma :)


A teď teda trochu těch přání do nového roku 2015:

• jíst zdravě
• hodně sportovat
• být s sebou spokojená
• nepít příliš alkoholu
• nepít kávu
• dobře se učit
• užívat si zábavy s přáteli
• nevzdávat se


fitspo♥


♥♥♥


Christmas atmosphere

21. prosince 2014 v 9:42 | ☼
Přeji pěkný poslední advent :)
Tak co, už jste naladěni na Vánoce? Já teda neskutečně!
Ještě před týdnem nebo dvěma jsem si stěžovala, jak tento rok vůnbec nemám žádnou vánoční atmosféru a netěším se a teď už jsem klasicky natěšená jako malé dítě a od rána dao večera polsouchám vánoční písničky :D Těším se jak v úterý přijedu za tetou a půjdeme na vánoční trhy, pak půjdeme nakupovat vánoční dárky (oblečeníííí) a pak prostě jen spousta pohodových dnů :) A 25. a 26. dokonce práce, z čehož plyne - penízky :) Konečně! Má práce je totiž až do 1.1. zavřená, takže půjdu pracovat nejdřív druhý víkend v lednu.. ale SNAD už vážně budu! Celý víkend jsme skoro proleželi u vánočních filmů a dnes to nebude jiné, mám stáhnutou Princeznu se zlatou hvězdou na čele :) Včera jsme si dokonce konečně rozdali dárky pro toho, koho jsme si před měsícem vylosovali a všichni byli dle mého moc nadšení :) No jinak tento týden byl fajn. Hrozně to uteklo a já pořádně ani nevím, co se stalo nebo nestalo. Kamarád nebyl ve čtvrtek a pátek ve škole, protože mu bylo "špatně" a tak tam byla celkem nuda a nic zvláštního se nedělo :) Až na to, že jsem dostala dvojku z velké písemky z francouštiny!!! To je zatím můj největší úspěch tady! No jinak čtvrtek a taky pátek a včera jsem byla u "mého" P. A bylo to fajn, jako obvykle. Dnes nejspíš k večeru opět něco podnikneme a v úterý mě poveze na nádraží a já pak odjíždím k tetě na svátky do Bonnu :) Takže Vánoce hezky v Německu! ;) Tento víkend je skvělý hlavně v tom, že už se nemusím nic učit! :D Zítra ve škole bude vše ok a dokonce máme 2 hodiny koukání na nějaký film. Odpoledne jdeme s lidma z internátu do kostela a v 19 hodin nás čeká nějaká slavností večeře :) Já zatím dala do kufru jen dárky, které všechny k tetě vezu (pro ni, jejího syna a mamku s jejím přítelem, které jim pošlu) a mám už snad víc než z poloviny plný kufr :D Tak to jsem zvědavá, jak se tam dopravím :D Co je snad zajímavé tak ve středu jsme byli nejdřív s R. navětívit moji kolegyni z práce (Rusku, kteér je 50), která je hrozně milá a momentálně má škaredě zlomenou nohu a budoucí 2 měsíce musí jen ležet doma. A toho dne jsem zjistila, že mě zajímá ruština a chci se začít učit azbuku ;) NO a ještě ten den měla naše škola v kostele vánoční koncert. Bylo to fjn, ale čekala jsem, že to bude ještě o něco lepší, ale bylo to asi tím, že jsem moc těch písní neznala :)

Co se týče jídla, tak opět celkem hrůza a přejídání a jen včera už to bylo fajn. A chci aby to tak bylo už stále, protože už se na své břicho nemůžu vážně ani kouknout! Tak a teď se odeberu na společnou snídani se všema a pak na pohádku :)

Mějte se krásně ♥Gute Woche

14. prosince 2014 v 18:00 | ☼
Ahoj ahoj :)

Tak nečekaně jak jsem to věděla a říkala (a psala). Pokud správně jím, všechny mé problémy jsou ty tam a mám se fajn, skvěel, žiju a bavím se. Celý týden bylo vše fajn. Jedla jsem zdravě, jak jen to šlo, ovoce, zelenina, výjimečně houska a obědy jsem samozřejmě vynechávala všechny dezerty a vše smažené. A hned jsem se cítila líp! :) Taky jsem byla ve Fitnessraum, juchů! No jinak ve škole bylo vše fajn. Učení nebylo konečně tolik a ve čtvtek jsme psali poslední písemku. Teda to jsem si aspoň myslela. Až do doby, kdy jsmě v pátek měli francouštinu, dostali jsme nové slovíčka a budeme z nich tento týden ještě psát :D Takže dnes povinná lekce francouštiny :D A kupodivu mi příjde, že to jakštakš umím :D

Víkend byl jinak fajn. V pátek jsem měla volejbal, pak fitko a pak jsme večer jen koukali na filmy. Asi v půl 11 skončil kamarád v práci a šli jsme ještě na vodnici do klubu, kde jsme ještě nebyli, protože je to tam od 18ti a my většinou máme s sebou někoho komu ještě není. A má práce, kam obvykle chodím je stále zavřená :( Takže tádná práce :( A to je jediná negativní (a to hodně) zpráva, protože nemám žádné penízky. A to nepřeháním, vážně žádné :D Už jen poslední na účtě. Ale mám dostat od tety 90 euro za jízdenku do Bonnu na Vánoce a taky 60 euro za cigarety, které jsem dovezla jedné pní z práce. Zítra si pro to konečně zajdu ;)

V sobotu jsme jeli do Norimberku na vánoční trhy společně s dalšími lidmi, kteří studují, nebo loni studovali v Německu a pochází z Česka. To bylo něco! Tolik lidí, že trhy si člověk pořádně ani neužije a tolik Čechů, to jsem teda koukala! Ale aspopň jsem koupila mému "příteli" perníkové srdce k Vánocům ;) A konečně to nemusím řešit! :D Pak jsme přijeli, já si šla lehnout, pač mě bolelo břicho. A to vím zcela jistě čím to bylo. Původně jsem chtěla půstovat, ale neodolala jsem zdejším fíkům a koupila jsem si 200g, které nakonec nebyly až zas tak dobré, sejně jako datle, které jsem pak vyhodila :D Pak sjem ochutnala pečené kaštany a Glühwein ;) Ale jinak jsem nepila a ani v pátek, pěkně ! ;) No a večer jsme až do 2 do rána kecali s holkou, co na této škole byla loni na hostování a to bylo super :) Nakonec spala u mě v pokoji. No a dness to samé až do oběda a pak spaní, francouština. A teď jdu na večeři. A pak se chci trochu vzdělávat a něco si počíst na internetu, popřípadě najít knížky, kteér bych si ráda přečetla. A ano, taky jsem konečně začala (pokračovat) číst Na západní frotně klid!! :D Zlatá čeština :) No a taky mám v plánu kouknout na film Sám doma, abych navodila vánoční atmosrféru :)) Která mě mimochodem už (konečně) plně zasáhla a já se těším opět na Štědrý den jako malá! :) 23. jedu k tetě do Bonnu a jdeme na vánoční trhy a taky ještě nakoupit něco pod stromek :) Juhůůůů! Příští víkend budu pravděpodobně ještě v prác (doufám!) a něco zase vydělám a pak taky v Bonnu 25. a 26. mám už domluvenou výpomoc v jedné hospodě u známých :) A taky už šetřím! :D

Mějte se krááásně ♥

fasting

7. prosince 2014 v 22:45 | ☼
Přeji poklidný večer..

Tak ani nevím, co se tak přelomového stale, ale jak už jsem se zmínila, tak v pátek jsem měla depresi ala najez se. A tak nějak jsem si povídala hodiny se svým kamarádem a došla k závěru, že už toho stačilo. Jak nezdravého jídla, tak kil navíc, tak depresí. A rozhodla jsem se v sobotu postit. A šlo to jako po másle. Celý den jsem skoro nic nedělala a konečně si odpočinula a pořádně se vyspala. Nakonec jsem nejedla celých 40 hodin. A plánuju to takto dělat každou sobotu. Večer v sobotu mi volal kamarád, že jdeme na párty. A tak jsem šla. Jednou už jsem na rok v Německu, tak přece tu nebudu sedět na pokoji a nudit se :) Původně s odporem k alkoholu, jako by mi v hlavě opět přeskočilo a nemám teď v nejmenším úmyslu vzít do pusy něco nevegan nebo nebezlepkové. Nebudu a prostě nebudu si tu dál huntovat své tělo všemi těmi hnusy v jídelně. Dám si prostě salát, dám si prostě ovoce a když bude hlad, udělám si v kuchyňce rýži. Ale nemám teď nejmenší chuť, dát si zas a znovu něco, co mi bude jen a jen ničit tělo i zdraví. A chci být zase šťastná a spokojená.. fyzicky i psychicky! A proto jsem strávila hodiny pročítáním vitarian.cz a dalších stránek :) Ale abych se vrátila k včerejšku tak ano, napila jsem se.. ale to taky neplánuju dělat dál. Dovolím si maximálně víno, nebo dle uvážení a jen občas.. už jsem se přece dokázala bavit bez alkoholu ne? No tak nemusí tady potom každý víkend vypadat stejně ;) A taky po něm dělám věci, na které pak nejsem úplně pyšná.. jako včera. Věci ala kluci ;)

Jinak jsem velmi ráda, že už je tento extranáročný týden plný písemek za mnou a teď už si tu dny budu jen užívat. V úterý píšeme tedy ještě poslední písemky - z francouštiny, ale já si nehodlám dělat dál starosti :)

V sobotu jedeme do Nürnbergu na vánoční trhy a už se moc těším. A dofuám, že trochu nasaju vánoční atmosféru a náladu, které se mi letos nějak nevím proč nedostává. A pokud jsem se ještě nezmínila, tak na celé vánoční prázdniny jedu k tetě do Bonnu, kde bude ještě její téměř čtyřicetiletý syn. Už se moc těším. Dnes jsem s ní asi hodinu volala na skype a jen její slova, že mi dá peníze na jízdenku, že něco nakoupí a pak půjdeme ještě nakupovat spolu.. no prostě je tak tak moc hodná :) A já doufám, že ještě tento a příští víkend půjdu pracovat, abych si konečně něco vydělala a konečně si mohla zase chodit do kavárny (teď už jen na čajíčky!), kupovt si co chci, nešetřit.. :)

Co je nového u vás? Těšíte už se na Vánoce? :)

give me something better!

5. prosince 2014 v 19:33 | ☼
Zdravím všechny :)

Jak bych vám to řekla, tentokrát to není žádná výmluva, už minimálně od začátku týdne jsem vám chtěla napsat, ale čekala jsem, že se blog.cz vzpamatuje. Abych to vysvětlila, tak tady nemám k výběru žádné formátování, tedy nesmím dělat mezery (rsp. můžu, ale stejně mi ve výsledku při vydání zmizí) a ještě k tomu tu nemám na výběr třeba udělat písmo tučně apod. Ale už se opravdu potřebuju vypsat a tak se omlouvám za nepřehlednost, ale článek už musí být :)

Minulý týden byl vcelku fajn, nic zvláštního se asi ani nestalo. Až na jeden den, kdy jsem měla opět jak bych to nazvala anglicky "relapse" a papala a papala a proto jsem hned napsala paní doktorce psycholožce. Ve čtvrtek jsme jeli do Česka na páteční maturitní ples našich bývalých tříd. A protože v pátek jsem jela na celé dopoledne do města, domluvila jsem si i schůzku s paní doktorkou. Ale to už bylo všechno vcelku fajn a já se jen tak v klidu vypovídala. S mamkou to bylo doma dost naplnuté a skončilo to dost neočekávaně, ale k tomu se dostanu. Páteční ples byl fajn, se všema jsem se viděla, ale že by šlo o nějaké vřelé uvítáná/povídání to se říct opravdu nedá. V sobotu jsem šla odpoledne na "rodinnou" oslavu/kolaudaci nového bytu kamarádky s přítelem, kde jsem vlastně byla jediná nerodina, ale ani já ani oni už to tak asi skoro neberou.. připadám si, že tam někdy patřím víc, než do té mojí :) Pak jsme zavítali do hospody a pak domů, kde už byla mamka se s vým přítelem a dostali jsme se na povídací hodinku. Která byla na téma "nepřijedu na Vánoce, necítím se tu vítaná, máte se tu beze mě líp, kašleš na mě, nemáš mě ráda, nestaráš se, nejsem v pohodě, jídlo!" Prostě asi na všechny ty témata a věci, které tak cítm a nikdy jsem jí to neřekla. A bylo to pláče až až, ale ve výsledku se nic moc nezměnilo. Ano, při ojdezdu byla hodnější, ale teď jsem od ní zase už skoro týden neslyšela ani ahoj jak se máš ;)

Asi jsem se trochu zappomněla zmínit, ale už dva týdny jsem taková napůl zadaná. Nedá se tomu tak říkat a t prostě proto, že ten ON má jaksi ještě jednu, ale já jsem "prý ta první." Ale kdoví. Teď to beru asi jako rozptýlení, ale jak to bude to raději nic neočekávám.

A teď tedy k tomuto týdnu. Jeden velkej mazec! Denně písemka (nebo dvě), z toho tři pololetky.. pak přijít ze školy a učit se a učit. Francouština, němčina, chemie, fyzika.. A do toho čas na trochu oddychu, kamarády, "jeho." Sotva vše stíhám no a do toho co? Samozřejmě jsem nemocná! Pondělé a úterý celkem hrůza, teď už se to zlepšuje.. ale bolest krku, hlavy, kašel.. no comment. Ale to mi nezabrání, abych si šla ve středu na Vánoční trhy a pak se opila :D No a dnes, protože je samozřejmě pátek a to se musí vypustit. No a to asi všichni víte, co u mě nastane.. JÍDLO! :(((( Jídlo a jídlo a jídlo a jen jím a nic se mi nechce. A cítím se tlustá a koukám na fotky ala skinny. A to jsem čekala, že bude fajn večer, ale kamarádi šlido práce a já tu sedím sama. A taky jsem chtěla jít do práce, ale co? Je tam nějaký problém s trubkama a tak je zavřeno. Ale mě pomalu a jistě dochází peníze a to mi taky na mé pizitivitě nepřidává. A chci zhubnout! Ne přibírat a přibírat! A za chvíli mít 80 kilo! Prosím už ne.. A chci se o to už konečně pokusit a udělat zase trocšku nějaký přelom ke zdravému a k fitness, pač tento týden (ikdyž jsem nemocná) jsem byla ve fitku jedenkrát.. a nemám z toho ani trochu dobrý pocit.

Teď možná půjdu za moji německou kamarádkou a něco podnikneme a v noci jdu ještě k "němu" do práce a dáme si společně sklinku vína. Ale dnes mu plánuju oznámit, že takhle nehodlám pokračovat a bud se s ní rozejde a nebo ne, ale mě už je to pak jedno :) To by mohlo být tak šve, co jsem vám chtěla sdělit.. co u vás?

Mějte se krásně ♥

A abych nezapomněla, něco jako vánoční atmosféra mi zatím nic neříká! :( A to na Vánoce budu u tety v Bonnu a ne doma protože co? Protože stres? Ne děkuji.